XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 października 2020

1. Wczoraj młodzież naszej Parafii przyjęła sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bpa Zbigniewa Zielińskiego. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i uświetnienie tej uroczystości: przede wszystkim Parafianom i Gościom za liczny i pobożny udział we Mszy św., Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie liturgii, panu Organiście i pani Mirce Bobkowskiej za muzyczną oprawę Mszy św. i za poświęcony czas na naukę młodzieży pieśni, rodzicom za złożoną ofiarę i dar ołtarza, dziękuję za wszelkie dary na stół, paniom za przygotowanie poczęstunku na plebanii, a także rodzinom z rejonu kolędowego Częstkowo wybudowanie i rodzicom bierzmowanych za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła oraz za piękny wystrój naszego kościoła.

2. Od 17 października w naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie 55 osób. Należy pamiętać o zachowaniu dystansu pomiędzy uczestnikami liturgii poprzez wykorzystanie całej dostępnej powierzchni kościoła (ławki, miejsca stojące i chór). Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do tych nadzwyczajnych środków zapobiegawczych.

3. Biskup Jacek Jezierski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej od 18 października do 15 listopada br. osobom chorym i starszym oraz ich opiekunom, a także pracownikom służby zdrowia.

4. W celu umożliwienia jak największej liczbie wiernych uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. 18 i 25 października w naszym kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 1600.

5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Stanowi on wspaniałą okazję do pogłębienia modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1130.

7. Wszystkich Parafian zachęcam do uczestnictwa w codziennych nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 1800, a w niedziele po Mszy św. o godz. 1000.

8. Przy wyjściu z kościoła na stoliku z gazetami są wyłożone kartki na wypominki listopadowe i roczne.

Za zmarłych z wypominek listopadowych modlić się będziemy 15 minut przed każdą Mszą świętą w Dzień Zaduszny, a w następnych dniach 15 minut przed Mszą św. o godz. 1800.

Msze święte za zmarłych z rocznych wypominek będą odprawiane od grudnia bieżącego roku do października 2021 w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 800.  Pamiętajmy o naszych zmarłych. Nasza modlitwa, a w szczególności ofiarowana za zmarłych Msza św. jest jedyną pomocą, jaką możemy im ofiarować i jakiej od nas zmarli oczekują i potrzebują.

9. W czwartek, 22 października, przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.

10. Z soboty na niedzielę przechodzimy na czas zimowy. Przestawiamy zegarek o godzinę do tyłu z godziny 300 na 200. Śpimy o godzinę dłużej.

11. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary na tacę inwestycyjną z ubiegłej niedzieli na remont wieży naszego kościoła. Zebraliśmy 5477 zł (4777 zł na tacę i 700 zł od indywidualnych ofiarodawców w kopertach i wpłat na konto Parafii). W sumie uzbieraliśmy już 22 391 zł. Natomiast na stypendia dla młodzieży zebraliśmy 595,20 zł. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Z ofiar na kwiaty od mieszkańców rejonów kolędowych: Smażyno wieś po stronie kościoła i Częstkowo Lipki oraz od indywidualnych ofiarodawców w ubiegłym tygodniu za  1450 zł została zakupiona spalinowa kosiarka do trawy marki OLEO-MAC.

13. W ubiegłą niedzielę zmarł nasz parafianin śp. Jan Lupa z Wyszecina, pogrzeb odbył się w środę.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

15. W związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa.

» Archiwum | Pobierz jako PDF