II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2022

1. W czasie Adwentu wszystkich zachęcam do uczestnictwa w Roratach, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 1700. Dzieci proszę, aby przychodziły na Roraty z lampionami. Proszę również o przygotowanie ładnie ozdobionych serduszek z pętelką, która umożliwi zawieszenie tych serduszek na choince.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając przy wyjściu z kościoła ofiary do puszki w ramach zbiórki. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

3. W minioną środę odbyła się wizytacja kanoniczna naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego ważnego wydarzenia w życiu naszej Wspólnoty:

- Parafianom, grupom i Gościom za liczny udział w spotkaniu z Arcybiskupem i we Mszy św.,

- przedstawicielom wspólnot za przygotowanie i przedstawienie sprawozdań,

- Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholce i p. Organistce,

- za wszelkie dary na stół na plebanii, Paniom za przygotowanie poczęstunku na plebanii,

- panom z rejonu kolędowego Częstkowo – strona prawa, za prace porządkowe wokół kościoła,

- za wszelką okazaną pomoc, życzliwość i wsparcie składam serdeczne Bóg zapłać!!!

4. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130.

6. Zachęcam do przystępowania do świątecznej spowiedzi św. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, bo oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania jest najlepszym przygotowaniem do świętowania Bożego Narodzenia. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

7. Bardzo proszę o włączenie się w przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dary można składać przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przez dwa tygodnie, do niedzieli 18 grudnia włącznie.

8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna będzie przeznaczona na remont wieży naszego kościoła i na kolejny nasz cel inwestycyjny, jakim będzie fumigacja kościoła, czyli zwalczenie szkodników – drewnojadów, które niszczą drewniane elementy konstrukcji i wyposażenia naszego kościoła. Ofiary na ten cel można również wpłacać na konto Parafii.

9. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 1130.

10. Od tego roku opłatki wigilijne nie są roznoszone po domach. Można je nabyć w kościele u Pani Organistki i w zakrystii.

11. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszki na nagrobek ks. Seniora.

12. Urząd Gminy Linia informuje, że istnieje możliwość zakupienia węgla po preferencyjnej cenie 2000 złotych za tonę. W związku z tym prośba o jak najszybsze składanie wniosków.

13. Wójt Gminy Szemud oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają na: Wystawę Poplenerową II Pomorskiego Pleneru Ceramicznego. Niedziela, od godz.16.00 w Centrum Muzycznym w Kielnie. Zapraszają również na

Mikołajkowe Targi Artystyczne, które odbędą się w niedzielę 11 grudnia w hali sportowej w Szemudzie. W programie stoiska rękodzielników, warsztaty artystyczne, podczas których wykonywane będą ozdoby świąteczne, kawiarenka, gry, konkursy, zabawy, występy dzieci, bezpłatna mikołajkowa fotobudka, konkurs na najpiękniejsze świąteczne przebranie oraz kukiełkowy spektakl dla dzieci "Królowa śniegu". Początek targów przewidziano na godz.15.00. WSTĘP WOLNY

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką i świece wigilijne: małe po 10 zł i duże po 20 zł.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

BOŻE CIAŁO 2022