XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020

1. Przeżywany czas wakacyjny niech będzie znaczony naszą potrzebą uczestnictwa we Mszy św. Jezus każdemu i każdej z nas mówi w Eucharystii: „Odwagi, Ja jestem, przyjdź”.

2. W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na Covid-19 przypominam o obowiązku zakrywania w kościele ust i nosa – przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego.

3. W sobotę, 15 sierpnia, w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto nakazane, a więc obowiązuje nas w tym dniu uczestniczenie we Mszy św. Poświęcenie ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św.

4. Serdecznie dziękuje rodzinom z rejonu kolędowego Smażyno po stronie kościoła za prace porządkowe w kościele. Bóg zapłać.

5. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września będziemy w naszej Parafii dziękować Panu Bogu za plony. W tym roku starostami parafialnych dożynek będą Parafianie ze Smażyna.

6. Zmarł nasz Parafianin +Leszek Henig. Pogrzeb odbył się w środę.

7. Dzisiejsza taca inwestycyjna jest przeznaczona na remont wieży naszego kościoła. W gablocie w kruchcie kościoła są wywieszone zdjęcia obrazujące stan wieży naszego kościoła. Ofiary na ten cel można również wpłacać na konto Parafii z dopiskiem „na remont wieży”. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

8. W porozumieniu z Konferencją Episkopatu Polski, w niedzielę 16 sierpnia br. w Archidiecezji Gdańskiej zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

9. W dniach od 1 września do 30 listopada odbędzie się powszechny spis rolny. Spis jest obowiązkowy i dotyczy każdego gospodarstwa rolnego prowadzącego działalność rolniczą. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła i na ulotkach informacyjnych wyłożonych na stoliku z gazetami.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

» Archiwum | Pobierz jako PDF