900 - Msza św. dodatkowa (do odwołania)

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11 kwietnia 2021

1.  Trwa czas wielkanocny. Dzisiejsza uroczystość Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zachęcam wszystkich do podejmowania dzieł miłosierdzia oraz modlitewnego i materialnego ich wspierania. Najlepiej zrobimy to przez uczestnictwo w którejś Mszy świętej odprawianej w dni powszednie. Jest to też wspaniała okazja do modlitwy za naszych bliskich zmarłych oraz za nas samych, abyśmy żyli w duchu miłości i tym zasłużyli na życie wieczne. Przez udział w każdej Mszy świętej włączamy się w zbawienną dla człowieka ofiarę Pana Jezusa; tak pięknie przeżywaliśmy te tajemnice naszej wiary w Triduum Paschalne. Nie poprzestańmy na tym.

Dzisiaj zbiórka ofiar do puszki na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących.

2. W Poniedziałek Wielkanocny na KUL i uczelnie katolickie zebraliśmy 543 zł. Bóg zapłać.

3. Zmarła nasza Parafianka śp. Genowefa Labbuda z Częstkowa. Pogrzeb odbył się w czwartek.

4. Dzisiejsza taca inwestycyjna jest przeznaczona na remont wieży naszego kościoła. Ofiary można również wpłacać na konto Parafii z dopiskiem: „ofiara na cele kultu religijnego – remont wieży”. W tym tygodniu rozpoczną się prace.

5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

TRIDUUM PASCHALNE 2021