W NIEDZIELE I UROCZYSTOŚCI:

800 - Msza św.

900 - Msza św. dodatkowa (do odwołania)
1000 - Msza św. (suma parafialna)
1130 - Msza św.

W DNI POWSZEDNIE:
Poniedziałek - 1800
Wtorek - 800 (oprócz maja, czerwca, października i Adwentu)
Środa - Sobota - 1800

SPOWIEDŹ: 15 minut przed każdą Mszą św.

Czynna w dni powszednie bezpośrednio po każdej Mszy św., lub po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu.

Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. 

Adres:
Smażyno 4
84-217 Szemud
tel. 58 676 82 76

e-mail: parafiasmazyno@gmail.com

Numer konta:
84 1240 5383 1111 0010 9526 5761

9 maja 2020

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. W 2020 ROKU

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

W obecnej sytuacji trwającego stanu epidemii, wielu z Was pyta o organizację tegorocznej uroczystości I Komunii Świętej dzieci, bo wszystko wskazuje na to, że w planowanym terminie (7 czerwca) dla całej grupy jednocześnie będzie ona niemożliwa.

Przeniesienie uroczystości I Komunii św. na jesień i podanie konkretnej daty jest obarczone ryzykiem, gdyż istnieje zagrożenie drugiej fali koronawirusa – dlatego w obecnej sytuacji nie chcę proponować jakiegokolwiek wiążącego nowego terminu Uroczystości I Komunii św.

Ponieważ w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób, dlatego chcę, korzystając z tego, umożliwić dzieciom przystąpienie do I Komunii Świętej indywidualnie. Chcę zaproponować Wam, drodzy Rodzice, jako jedną z możliwości, przyjęcie I Komunii Świętej przez Wasze dzieci w mniejszych grupach - czyli pojedynczo, w dogodnym dla Was terminie (oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu). Można skorzystać z tej propozycji w najbliższym czasie, lub przełożyć I Komunię św. na termin późniejszy, kiedy sami uznacie, że zagrożenie dla waszych dzieci minęło, albo poczekać aż będzie możliwość zorganizowania Uroczystości dla większej grupy.

Każda I Komunia to uroczystość parafialna, ale przede wszystkim rodzinna, dlatego z rodziny każdego dziecka (o ile przepisy sanitarne nie ulegną zmianie) będzie mogło uczestniczyć w kościele 40 osób - włącznie z dzieckiem, które ma przystąpić do I Komunii św.

Na dzień dzisiejszy obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to także każdego uczestniczącego w liturgii - tym samym dziecko przystępujące do I Komunii musi uczestniczyć w maseczce, uchylając ją tylko na czas przyjęcia Komunii św.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem dostępny pod numerem 504 276 785.

Powierzam Was w swoich modlitwach i proszę o to samo.

ks. Krzysztof Masilewicz

proboszcz


Zdjęcia

BIERZMOWANIE 17.10.2020

WIEŻA NASZEGO KOŚCIOŁA

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
110 0.065939903259277