9 maja 2020

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW. W 2020 ROKU

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!

W obecnej sytuacji trwającego stanu epidemii, wielu z Was pyta o organizację tegorocznej uroczystości I Komunii Świętej dzieci, bo wszystko wskazuje na to, że w planowanym terminie (7 czerwca) dla całej grupy jednocześnie będzie ona niemożliwa.

Przeniesienie uroczystości I Komunii św. na jesień i podanie konkretnej daty jest obarczone ryzykiem, gdyż istnieje zagrożenie drugiej fali koronawirusa – dlatego w obecnej sytuacji nie chcę proponować jakiegokolwiek wiążącego nowego terminu Uroczystości I Komunii św.

Ponieważ w naszym kościele może przebywać jednocześnie 40 osób, dlatego chcę, korzystając z tego, umożliwić dzieciom przystąpienie do I Komunii Świętej indywidualnie. Chcę zaproponować Wam, drodzy Rodzice, jako jedną z możliwości, przyjęcie I Komunii Świętej przez Wasze dzieci w mniejszych grupach - czyli pojedynczo, w dogodnym dla Was terminie (oczywiście po wcześniejszym uzgodnieniu). Można skorzystać z tej propozycji w najbliższym czasie, lub przełożyć I Komunię św. na termin późniejszy, kiedy sami uznacie, że zagrożenie dla waszych dzieci minęło, albo poczekać aż będzie możliwość zorganizowania Uroczystości dla większej grupy.

Każda I Komunia to uroczystość parafialna, ale przede wszystkim rodzinna, dlatego z rodziny każdego dziecka (o ile przepisy sanitarne nie ulegną zmianie) będzie mogło uczestniczyć w kościele 40 osób - włącznie z dzieckiem, które ma przystąpić do I Komunii św.

Na dzień dzisiejszy obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to także każdego uczestniczącego w liturgii - tym samym dziecko przystępujące do I Komunii musi uczestniczyć w maseczce, uchylając ją tylko na czas przyjęcia Komunii św.

W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości jestem dostępny pod numerem 504 276 785.

Powierzam Was w swoich modlitwach i proszę o to samo.

ks. Krzysztof Masilewicz